שירותים נוספים:

ניקוי ממיר DPF

ממיר DPF הינו מסנן חלקיקים המהווה חלק ממערכת הפליטה של הרכב (האגזוז) המצויה ברכבי דיזל. מסנן החלקיקים או לוכד החלקיקים פועל כממיר קטליטי בהבדלים מסוימים. תפקידו של ממיר PDF הינו להפחית את הצטברות הפיח במערכת הפליטה וזאת בעזרת מנגנון של אגירה. הממיר אוגר חלקיקי פיח ומבצע תהליכי ניקוי עצמי מתמידים. פעולת המסנן הייחודי כוללת חימום בטמפרטורה גבוהה המביאה את הפיח להפוך לאפר שהינו מזיק פחות. התהליך מתרחש בטמפרטורות של 350-600 מעלות צלזיוס ויעילות פעולת הסינון יכולה להגיע עד ל-95%. 

תחזוקה נאותה ושמירה על תקינות 

השימוש הראשון בממיר PDF נערך בשנת 2007 ברכבים פרטיים, כאשר ברכבים מסחריים ומשאיות המסנן היה בשימוש עוד קודם לכן. הממיר או המסנן ממוקם במסעפת הפליטה או לאורך האגזוז תחת הרכב. הממיר מפעיל כל העת תהליכים ניקוי עצמי ובכך מונע הצטברות פיח וזיהום סביבתי. על מנת לשמור על תקינות ממיר DPF יש לבצע תהליך התחדשות מתבצע במהירות של 2000 סל"ד במשך כעשרים דקות. את תהליך ההתחדשות מבצעים בנסיעה בין עירונית בדרך מהירה. 

סוגי תהליכי התחדשות

ישנם שני סוגים תהליכי התחדשות: התחדשות פסיבית המתבצעת כאשר המסנן מגיע לטמפרטורה גבוהה, התחדשות זו אינה כוללת התערבות של מחשב הניהול של המנוע. תהליך זה מתרחש בעת נסיעה בכבישי מהיר המאפשר תאוצה גבוהה. התחדשות אקטיבית מתרחשת כאשר הממיר צובר למעלה מ-45% לכלוך ובעת שמחשב ניהול המנוע מזהה שהממיר אינו מגיע לטמפרטורות גבוהות. במצב זה המחשב מייצר תהליך פנימי של טמפרטורה גבוהה על מנת ליצור תהליך התחדשות. התהליך כולל הגדלה של כמות הזרקת הדלק, כיבוי של מיחזור גזי הפליטה והוספת הזרקה נוספת לזו הרגילה. כאשר הממיר צובר למעלה מ – 75% לכלכוך, הרי שמודבר במצב חירום ותתרחש הגבלת מהירות של הרכב. במקרה שכזה, יש לפנות למוסך לשם ביצוע ניקוי יסודי והחזרת הרכב לתפקוד תקין בעזרת מחשב.

המרכז הארצי לשיפוץ ממירים טורבו, מזרקים ו DPF מתמחה במתן מגוון רחב של שירותי רכב מקצועיים בדגש על מנועים, מערכות גיר, מסננים, מערכות מיזוג אוויר ועוד. צוות החברה הינו בעל ניסיון וידע מקצועי המאפשר לנו לספק ללקוחותינו מענה איכותי ופתרון תקלות במהירות וביעילות. 
 
 


מגיעה לך בדיקה חינם!

חייג אלינו עוד היום:

074-76-91-494

או מלא פרטיך בטופס משמאל > >

 
 
star6, star, rate, favorite, bookmark


יחס אישי וחם לכל רכב
+ פתוחים עד 22:30 בלילה

home6, home, house, building


מכון מוסמך
ברח' הסדנא 6 חולון

wrench2, wrench, settings, control, tool, options, preferences, fix


ציוד וכלי דיאגנוסטיקה מהמתקדמים בארץ

checkbox, checkbox, tick, selected, checked


צוות מקצועי,
מומחה ומיומן

play4, play, media control, audio